Hotel Kryształ - udany wypoczynek w Szklarskiej Porębie

Jak nikt wiemy, że Państwa udany wypoczynek to nie tylko wygodne łóżko i profesjonalna obsługa. Doskonałe położenie naszego Hotelu – w samym sercu Szklarskiej Poręby sprawia, że jesteśmy gotowi zaproponować Państwu wiele wspaniałych atrakcji, zarówno w Hotelu jak i jego otoczeniu.


Poniżej znajdą Państwo garść cennych informacji na temat tego jak zagospodarować swój czas wolny. Zobaczcie sami największe atrakcje w Szklarskiej Porębie, które szczególnie warto odwiedzić.

Skocznia Orlinek - Karpacz

Punkt widokowy na Skoczni Orlinek pozwala zachwycić się niezwykłą panoramą Karkonoszy. Miejsce idealne zarówno dla fanów skoków narciarskich jak i każdego kto zechce obejrzeć zapierający dech w piersiach krajobraz.

ul. Olimpijska 9

Karpacz

Na hasło "Hotel Kryształ" otrzymają Państwo -10% rabatu!

Skocznia Orlinek - Karpacz

Czytaj więcej

Świat Kolejek

Świat Kolejek to miejsce pełne niesamowitej rozrywki dla całej rodziny. Można zobaczyć tam miniaturowy świat, a także spotkać bohaterów z bajek i filmów. Poczuj się jak prawdziwy maszynista i wpraw w ruch pociągi na interaktywnych makietach. Stacja Rodzinnej Rozrywki to propozycja dla Małych i Dużych. Tam nie ma miejsca na nudę!

Otwarte codziennie od 10.00 do 18.00.

ul. Karkonoska 32

Karpacz

Na hasło "Hotel Kryształ" otrzymają Państwo -10% rabatu!

Świat Kolejek

Czytaj więcej

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Multimedialne Muzeum Karkonoszy to obowiązkowy punkt każdej wyprawy w Karkonosze. Atrakcja stworzona dla osób, które chciałyby dowiedzieć się jak najwięcej o Karkonoszach. Turyści odbywają fantastyczną podroż w czasie, poznając dzieje gór. Przekazywana wiedza jest łatwa w odbiorze, a ciekawostki na temat regionu zadziwiają. 400 milionów lat podczas jednej godziny? W Multimedialnym Muzeum Karkonoszy jest to możliwe! A wszystko odbywa się w akompaniamencie muzyki filmowej.

Dodatkową atrakcją jest największa, multimedialna makieta Karkonoszy, na której oglądamy z lotu ptaka, szlaki, którymi wędrowaliśmy.

Baw się, ucz, odkrywaj!

Otwarte codziennie od 10.00 do 18.00.

ul. Karkonoska 5

Karpacz

Na hasło "Hotel Kryształ" otrzymają Państwo -10% rabatu!

Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Czytaj więcej

Termy Cieplickie - kompleks basenów i SPA

W skład kompleksu wchodzą basen sportowy, basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi, dwa brodziki dla dzieci, dwa baseny termalne z możliwością wypłynięcia na zewnątrz przez cały rok, strefa SPA oraz strefa squash & fitness. 

Termy Cieplickie - kompleks basenów i SPA

Czytaj więcej

Centrum rozrywki ESPLANADA

Położony w górach rodzinny park rozrywki z kolejką górską i lodowiskiem otwartym zimą.

Centrum rozrywki ESPLANADA

Czytaj więcej

Sala zabaw dla dzieci

Hotel Kryształ to miejsce przyjazne również najmłodszym Gościom. Z myślą o nich, przygotowaliśmy wyposażoną salę zabaw: samochodziki, duże klocki oraz gry, dostosowane do wieku to tylko część frajdy, która na nie czeka.

Sala zabaw dla dzieci

Czytaj więcej

Bowling

Hotel Kryształ w Szklarskiej Porębie dysponuje dwoma torami do bowlingu na których jednocześnie może bawić się do 20 osób. Każdy z uczestników otrzyma również buty oraz jednorazowe skarpetki.

W sezonie zalecamy wcześniejszą rezerwacje torów.


Bowling

Czytaj więcej

Bilard

Hotel Kryształ w Szklarskiej Porębie dysponuje dwoma profesjonalnymi stołami do bilarda

W sezonie zalecamy wcześniejszą rezerwację stołów.

Bilard

Czytaj więcej

Basen

Basen Szklarska Poręba

W strefie wellness Hotelu Kryształ znajdą Państwo 15 metrowy basen z atrakcjami wodnymi, mały brodzik dla dzieci, jacuzzi oraz trzy sauny: Saunę suchą, Łaźnię Rzymską, Laconium.

Strefa basenowa z jacuzzi czynna jest od 8.00 do 21.00, sauny od 16.00 - 21.00

Basen

Czytaj więcej

SPA

SPA Szklarska Poręba

Poczuj relaks i odprężenie podczas urlopu.

Hotel Kryształ dypsonuje trzema gainetami SPA w których wykonujemy szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało oraz masaże.

SPA

Czytaj więcej

Masaże

Masaż Szklarska Poręba

Hotel Kryształ w Szklarskiej Porębie dysponuje trzema gabinetami SPA w której oferujemy szeroki wybór masaży: relaksacyjne, klasyczne, gorącymi kamieniami, pałkami bambusowymi, świecą.

Masaże

Czytaj więcej

Huta Julia - zwiedzanie + warsztaty

Zapraszamy na wycieczkę do oddalonej o 15 minut jazdy samochodem od hotelu Kryształ, Huty Szkła Kryształowego Julia.

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach (8,5 km od Szklarskiej Poręby) – jeden z niewielu istniejących producentów szkła kryształowego w Polsce, podtrzymujący dawne tradycje regionu, produkujący ręcznie formowane i szlifowane produkty.

W trakcie zwiedzania przejdą Państwo każdy etap wytwarzania kryształów od przygotowania surowców po finalne szlifowanie gotowych produktów. Proponujemy również udział w warsztatach grawerskich oraz dmuchania kryształowej kuli.

Huta Julia - zwiedzanie + warsztaty

Czytaj więcej

Eventy firmowe i rodzinne

Uważamy, że każda uroczystość / impreza firmowa wymaga specjalnej oprawy. Do każdego zapytania podchodzimy indywidualnie, starając się sprostać oczekiwaniom naszych Gości.

Zachęcamy do kontaktu w sprawie uroczystości rodzinnych, imprez firmowych, konferencji pod adresem marketing@hotelkrysztal.pl

Eventy firmowe i rodzinne

Czytaj więcej

Wodospad Kamieńczyka

Najwyższy wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy. Wodospad miał status pomnika przyrody, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wodospad Kamieńczyka

Czytaj więcej

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarki usytuowany jest na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Jego wody spadają szeroką kaskadą, charakterystycznie zwężającą się ku dołowi i skręcającą spiralnie, gdzie tworzy kocioł eworsyjny. Wodospad oraz jego otoczenie stanowią eksklawę Karkonoskiego Parku Narodowego[1]. Do wodospadu od parkingu prowadzi szeroka dróżka kończąca się platformą widokową. Wejście na teren Parku Narodowego jest płatne. Wodospad dostępny jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.

Wodospad Szklarki

Czytaj więcej

Jakuszyce

W Jakuszycach (Szklarska Poręba, Góry Izerskie) znajduje się najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego na Dolnym Śląsku i w Polsce. Specyficzny mikroklimat sprzyja długiemu zaleganiu śniegu – utrzymuje się on przeciętnie 156 dni w ciągu roku, dlatego zbudowano tu Ośrodek Narciarstwa Biegowego "Jakuszyce"

Ośrodek oddalony jest od centrum Szklarskiej Poręby oraz Hotelu Kryształ o 8 km. Dojazd możliwy jest autem lub pociągiem ze stacji Szklarska Poręba Górna.

Jakuszyce

Czytaj więcej

Ski Arena

Ski Arena Szrenica oferuje 12 km tras z systemem dośnieżania pokrywającym 100% obszaru przeznaczonego do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Trasy o zróżnicowanym stopniu trudności dadzą wiele satysfakcji zarówno doświadczonym, jak i początkującym narciarzom. Przepustowość kolejek linowych i wyciągów narciarskich wynosi 10 tysięcy osób na godzinę.

Ski Arena

Czytaj więcej

Dinopark

Dinopark położony jest w otulinie Karkonoskiego Parku Krajobrazowego w miejscowości Szklarska Poręba. Górski klimat i bliskość natury połączona została z parkiem edukacji i rozrywki dla osób w różnym wieku. Piękno i urokliwość tego miejsca oraz niezliczona ilość atrakcji sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile.

Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Tropem dinozaurów można przejść przez 500 mln lat ziemi i odbyć przyjemną lekcję historii. Sceneria pięknego lasu ze starymi drzewami, naturalnymi blokami skalnymi oraz bujną roślinnością pozwoli poczuć klimat sprzed milionów lat.

Z Hotel Kryształ dojadą Państwowo autem lub dojdą na piechotę (2,8 km).

Dinopark

Czytaj więcej

Krucze Skały

rucze Skały (718 m n.p.m.) położone są w zachodnich Karkonoszach w miejscowości Szklarska Poręba, na prawym brzegu rzeki Kamienna, która rozgranicza Karkonosze od Gór Izerskich. Krucze Skały tworzą głównie dwie granitowe baszty, których wysokość dochodzi do 30 metrów. Na skałkach możemy zaobserwować wiele ciekawych procesów geologicznych, miedzy innymi występują tu kociołki wietrzeniowe oraz cios granitowy. Na szczycie skałek istnieje punkt widokowy z którego możemy podziwiać dolinę Kamiennej, Góry Izerskie oraz górną część Szklarskiej Poręby. W obrębię skałek w sezonie letnim działa park sportów ekstremalnych, można tu ćwiczyć wspinaczkę skałkową, przejść mostkiem linowym rozwieszonym pomiędzy basztami lub zjechać ze skał „tyrolką". W okolicy skał znajduje się początek szlaku na Wodospad Kamieńczyka, który można odwiedzić przy okazji wizyty na skałkach. Ciekawostką dotyczącą Kruczych Skał jest fakt, że występują tutaj ciekawe minerały - między innymi przezroczysty i niebieski szafir, a od XII do XIX wieku trwało tu wydobycie pegmatytu.

Krucze Skały

Czytaj więcej

Trollandia - Park Linowy

Park linowy znajduje się na terenie parku miejskiego w centrum miasta, przy ul. Jedności Narodowej - naprzeciwko Skweru Radiowej Trójki. Park linowy stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach.

W parku zainstalowany został system CIĄGŁEJ ASEKURACJI - 100 % bezpieczeństwa. Uczestnik zostaje wpięty do liny asekuracyjnej na początku trasy, swobodnie pokonuje przeszkody bez konieczności przepinania się, dopiero na końcu trasy zostaje wypięty z liny przez instruktora.

Z Hotelu Kryształ do Trollandi dojdą Państwo na piechotę (500 m)

Trollandia - Park Linowy

Czytaj więcej

Dom Gerharta Hauptmanna

Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie prezentuje stałą ekspozycję poświęconą karkonoskiemu Duchowi Gór, eksponaty świadczące o tradycjach tutejszego hutnictwa szkła i wystawę o karkonoskiej kolonii artystów ze szczególnym uwzględnieniem postaci Carla i Gerharta Hauptmannów oraz twórczości Wlastimila Hofmana, wybitnego polskiego malarza urodzonego w czeskiej Pradze. Muzeum stara się prezentować bogactwo zdarzeń kulturowych mających miejsce w Karkonoszach od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy.

Z Hotel Kryształ do muzeum można dojechać autem lub dojść na piechotę ( 2 km)

Dom Gerharta Hauptmanna

Czytaj więcej

Muzeum Mineralogiczne

Prywatne muzeum z siedzibą w Szklarskiej Porębie. Placówka jest prywatnym przedsięwzięciem rodziny Sokołowskich, do których należy również Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. Muzeum powstało w 1993 rok

Muzeum Mineralogiczne

Czytaj więcej

Wysoki Kamień

Szczyt w Sudetach Zachodnich, położony w Wysokim Grzbiecie, tuż nad Szklarską Porębą. Ze szczytu rozciąga się panorama na Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie

Będąc na szczycie warto odwiedzić schronisko Wysoki Kamień i skosztować pysznej szarlotki serwowanej przez właścicieli schroniska.

Wysoki Kamień

Czytaj więcej

Kolej Izerska

Kolei Izerska - jak nazywane jest połączenie kolejowe Szklarska Poręba - Harrachov - Korenov to malowniczy szlak, który ponownie został uruchomiony w 2010 roku po przeszło 65 latach nieużytkowania.

Ta niezwykła linia kolejowa, wybudowana na początku ubiegłego wieku jest jedną z najciekawszych w Polsce.

Tajemnicze zakola, górskie urwiska, fauna i flora Gór Izerskich niemal na wyciągniecie ręki sprawia, że sama podróż żelazną Koleją Izerską jest atrakcją.

Połączenie cieszy się dużą popularnością po obu stronach granicy zwłaszcza w weekendy wielu turystów, ale również i mieszkańców przygranicznych miejscowości, wybiera się na wycieczkę szynobusem. Na 120 miejsc większość jest zapełniona.

Zimą z okien pociągu podziwiać można ośnieżone krajobrazy i szczyty gór otaczających Szklarską Porębę.

Od jesieni do wiosny z tego międzynarodowego połączenia korzysta wielu narciarzy klasycznych, którzy Koleją Izerska mogą dojechać do Ośrodka Narciarstwa Biegowego w Jakuszycach. Tam do dyspozycji mają ponad 100 km świetnie przygotowanych tras.


Kolej Izerska

Czytaj więcej

Szwajcaria Saksońska

Średniowieczne twierdza Königstein, Pałac i Park Pillnitz– to w turystycznym skrócie Szwajcaria Saksońska. Wycieczka do tej krainy jest na liście marzeń wielu turystów równie wysoko, co saksońskie ambony skalne wznoszące się ponad Łabę na kilkaset metrów. Warto zobaczyć to na własne oczy!

To wszystko zaledwie 2,5h drogi ze Szklarskiej Poręby - Hotel Kryształ.

Szwajcaria Saksońska

Czytaj więcej

Drezno

Perła baroku – tak często nazywane jest Drezno. Jednodniowa wycieczka do Drezna pomaga zrozumieć ten monumentalny pseudonim saksońskiego miasta. Ozdobny, barokowy Zwinger, opera Sempera, Tarasy Bruhla – to i jeszcze więcej w programie wycieczki z lokalnym biurem ALMAR Szklarska Poręba.

Drezno

Czytaj więcej

Ścieżka w Koronach Drzew

Ścieżka w Koronach Drzew

Ścieżka w koronach drzew znajduje się w sercu majestatycznych lasów Karkonoskiego Parku Narodowego w Czeskim mieście Janské Lázně. Wspólnie będziemy podziwiać piękno tutejszych lasów dosłownie od koron aż po korzenie drzew. Trasa o długości ponad 1300 m poprowadzi przez las, w którym znajdują się zróżnicowane gatunki drzew.

Do ścieżki mogą Państwowo dojechać samochodem lub wykupując wycieczkę w lokalnym biurze podróży ALMAR

Ścieżka w Koronach Drzew

Czytaj więcej

Dolina Pałaców i Ogrodów

Dolina Pałaców i Ogrodów. Wycieczka objazdowa – bardzo elegancka i wysmakowana – która zaczyna się w historycznym Uzdrowisku Cieplice Śląskie-Zdrój, a kończy w romantycznym miejscu, jakim jest Pałac Wojanów. Na trasie zwiedzania znajduje się majestatyczny, leżący w otoczeniu Parku Zdrojowego Pałac Schaffgotschów i staniszowski Pałac na Wodzie oraz Pałac Łomnica. Podczas wyprawy Turyści mają okazję podziwiać najpiękniejsze oblicze Dolnego Śląska.

Wycieczki po dolinie Pałaców i Ogrodów organizuje współpracujące z Hotel Kryształ buro ALMAR

Dolina Pałaców i Ogrodów

Czytaj więcej

Praga

Praga - Szklarska Poręba

Praga – jednodniowa wycieczka do Pragi to wielka czeska przygoda! Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, wizyta na Hradczanach i w katedrze Św. Wita oraz inne atrakcje pozostawią niezatarte wrażenia.

Na wycieczkę można wybrać się we własnym zakresie lub z lokalnym biurem podróży btalmar.pl

Praga

Czytaj więcej

Zamek Chojnik

Zamek usytuowany nieopodal Jeleniej Góry-Sobieszowa, na szczycie góry Chojnik w Karkonoszach. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny.

Zamek Chojnik

Czytaj więcej

Adrspach SKALNE MIASTO

Wyprawa do Adrspach pokazująca, że natura jest najlepszym architektem, bo zbudowała tzw. Kamienne Miasto. Wąskie ścieżki wiją się między potężnymi wieżami skał i głębokimi jaskiniami. W programie m.in. pływanie łódką po jeziorku.

Do skalnego miasta można dojechać we własnym zakresie samochodem lub z lokalnym biurem podróży ALMAR

Adrspach SKALNE MIASTO

Czytaj więcej

Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Trasy rowerowe, single track Szklarska Poręba - Izery - Karkonosze

Szklarska Poręba i okolice to ponad 400 km szlaków rowerowych oraz tras single track o różnym stopniu trudności.

Nasz Partner PauloSportXXL zadba o wysokiej klasy sprzęt (rowery MTB oraz elektryczne) oraz poprowadzi Państw po trasach dostosowanych do umiejętności i oczekiwań grupy. W trakcie wycieczki możemy zorganizować obiad lub ognisko.

Wycieczkę rozpoczniemy w Hotelu Kryształ lub w Jakuszycach w zależności od wybranej trasy.

*PauloSportXXL

Wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Czytaj więcej

Wycieczka piesza z przewodnikiem

Wycieczka z przewodnikiem po pięknych zakątkach Szklarskiej Poręby oraz otaczających ją Górach Izerskich oraz Karkonoszach będzie idealnym uzupełnieniem każdej konferencji lub imprezy integracyjnej.

Zobaczycie wodospady (Kamieńczyk lub Szklarkę), zdobędziecie Szrenicę lub Wysoki Kamień, spojrzycie w dół polodowcowych kotłów!

Zaproponujemy Państwu trasę dopasowaną do wielkości oraz możliwości grupy. W trakcie wycieczki możemy zorganizować obiad lub przygotujemy lunch pakiety.

Wycieczka rozpoczyna się i kończy w Hotelu Kryształ.

Wycieczka piesza z przewodnikiem

Czytaj więcej

Nuda? Nie u nas!

skorzystaj z naszych atrakcji
  • piętnastometrowy basen z atrakcjami oraz brodzikiem dla dzieci,
  • jacuzzi,
  • trzy sauny (sauna fińska, łaźnia rzymska, laconium), gdzie po zabiegu można schłodzić swoje ciało strumieniem lodowatej wody lub po prostu wcierając pokruszony lód z lodopadu,
  • trzy gabinety kosmetyczne, gdzie nasi specjaliści zadbają o ciało i ducha,
  • stylowy Pub wyposażony w dwutorowy, pełnowymiarowy tor bowlingowy, stoły do bilardu oraz lotki.

Montaż i obsługa bowlingu - Bowling Centrum

Hotel współpracuje również z wykwalifikowaną kadrą instruktorów narciarstwa zjazdowego, narciarstwa biegowego oraz snowboardu.

W hotelu znajduje się przechowalnia rowerów, sprzętu narciarskiego oraz istnieje możliwość wypożyczenia kijów do Nordic Walkingu.

W Recepcji hotelu uzyskają Państwo szczegółową informację odnośnie atrakcji znajdujących się na terenie miasta Szklarska Poręba oraz w jego sąsiedztwie.

Białe Szaleństwo

OD POŁOWY GRUDNIA AŻ DO KWIETNIA

Narciarstwo zjazdowe, snowboard

W Szklarskiej Porębie i okolicy znajduje się ponad 20 wyciągów, z czego osiem zlokalizowanych jest na stokach Szrenicy, gdzie oddany do użytku został najdłuższy i najnowocześniejszy wyciąg kolejkowy - "sześcioosobowa kanapa" - "Karkonosze Express". Łączna długość tras na Szrenicy to 12 kilometrów, trasy są dośnieżane w ponad 80 procentach. 

Narciarstwo biegowe

Znane w kraju i na świecie, cenione trasy biegowe na rok w rok goszczą uczestników zawodów Bieg Piastów. Polana Jakuszycka to trasy biegowe o łącznej długości około 100 km z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą.

Dodatkowo:

tor saneczkowy, zawody psich zaprzęgów, zimowe wycieczki do Dinoparku, kulig.

Zimowe Szaleństwo w Szklarskiej Porębie - tylko z Hotelem Kryształ!

Letni urok Karkonoszy

TRASY PIESZE I ROWEROWE

Trasy piesze

Spacerując, można podziwiać niesamowite krajobrazy oraz zapoznać się trasami tematycznymi. Szlaki w zależności od stopnia trudności, umożliwiają turystom uprawianie nordic walkingu oraz joggingu.

Szlaki rowerowe

Trasy rowerowe biegną wzdłuż malowniczych krajobrazów Gór Izerskich i Karkonoszy. Łączna długość oficjalnych ścieżek rowerowych to ponad 450 kilometrów, a ich poziom trudności jest bardzo zróżnicowany. To właśnie w Szklarskiej Porębie, co roku gości największy w Europie środkowej festiwal rowerowy Bike Action.

Pozostałe atrakcje

Parki linowe, znajdujące się w obrębie miasta, zjeżdżalnia grawitacyjna, Dinopark, przejażdżki bryczką, zakończone ogniskiem, wycieczki krajoznawcze, organizowane przez lokalne biura podróży - to wszystko i więcej w Hotelu Kryształ! 

Szklarska Poręba

DOSKONAŁY WYPOCZYNEK PRZEZ CAŁY ROK

Szklarska Poręba (niem. Schreiberhau) to malownicza, górska miejscowość położona w województwie dolnośląskim. Jest uznawana za największą stację klimatyczną w tej części polski, a walory jej mikroklimatu – porównywalne do tych panujących w Alpach – doceniane są już od połowy XIX wieku.

Świetne położenie na pograniczu Gór Izerskich i Karkonoszy sprawia, że jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Latem zapraszamy na piesze wędrówki oraz wycieczki rowerowe, natomiast zimą Szklarska Poręba to idealne miejsce do uprawiania białego szaleństwa na stokach Szrenicy (narty zjazdowe, snowboard) oraz na poanie Jakuszyckiej (narciarstwo biegowe).  

więcej na:

www.szklarskaporeba.pl


Szczególnie polecamy

Wiosna w Szklarskiej Porębie

Twoje miejsce

w samym sercu Szklarskiej Poręby

Bądź na bieżąco

Newsletter

Trwa wysyłanie wiadomości

Formularz nie został wysłany

Dziękujemy!

form.successMessage

Interesuje mnie:

Wymagana zgoda

Gwarancja najlepszej oferty

Tylko przy rezerwacji na stronie www lub telefonicznie
© 2024
Hotel Kryształ
| Szklarska Poręba