Tu nie będziesz się nudził
Skorzystaj z naszych atrakcji

Skorzystaj z naszych atrakcji

  • piętnastometrowy basen z atrakcjami oraz brodzikiem dla dzieci,
  • jacuzzi,
  • trzy sauny (sauna fińska, łaźnia rzymska, laconium), gdzie po zabiegu można schłodzić swoje ciało strumieniem lodowatej wody lub po prostu wcierając pokruszony lód z lodopadu,
  • trzy gabinety kosmetyczne, gdzie nasi specjaliści zadbają o ciało i ducha,
  • stylowy Pub wyposażony w dwutorowy, pełnowymiarowy tor bowlingowy, stoły do bilardu oraz lotki.

Montaż i obsługa bowlingu - Bowling Centrum

Hotel współpracuje również z wykwalifikowaną kadrą instruktorów narciarstwa zjazdowego, narciarstwa biegowego oraz snowboardu.
W hotelu znajduje się przechowalnia rowerów, sprzętu narciarskiego oraz istnieje możliwość wypożyczenia kijów do Nordic Walkingu.

W recepcji hotelu uzyskają Państwo szczegółową informację odnośnie atrakcji znajdujących się na terenie miasta Szklarska Poręba oraz w jego sąsiedztwie.

Zobacz atrakcje na interaktywnej mapie.

Pokaż treść Ukryj treść

Białe szaleństwo
od połowy grudnia aż do kwietnia

od połowy grudnia aż do kwietnia

Narciarstwo zjazdowe, snowboard

W mieście znajduje się ponad 20 wyciągów, z czego osiem zlokalizowanych jest na stokach Szrenicy gdzie oddany do użytku został najdłuższy i najnowocześniejszy wyciąg kolejkowy - "sześcioosobowa kanapa" - "Karkonosze Express". Łączna długość tras na Szrenicy to 12 kilometrów, trasy są dośnieżane w ponad 80 procentach.

Narciarstwo biegowe

Znane w kraju i na świecie trasy biegowe na polanie jakuszyckiej rok w rok goszczą uczestników zawodów Bieg Piastów. Polana Jakuszycka to trasy biegowe o łącznej długości około 100km z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą.

Dodatkowo:

  • tor saneczkowy, zawody psich zaprzęgów, zimowe wycieczki do dinoparku, kulig.

Zimowe Szaleństwo w Szklarskiej Porębie - tylko z Hotelem Kryształ !

Pokaż treść Ukryj treść

Uroki Karkonoszy latem
Trasy piesze i rowerowe

Trasy piesze i rowerowe

Trasy piesze

Spacerując, można podziwiać niesamowite krajobrazy czy zapoznać się trasami tematycznymi.
Szlaki w zależności od stopnia trudności umożliwiają turystom uprawianie nordic walkingu oraz joggingu.

Szlaki rowerowe

Trasy rowerowe biegną wzdłuż malowniczych krajobrazów Gór Izerskich i Karkonoszy. Łączna długość oficjalnych ścieżek rowerowych to ponad 450 kilometrów, a ich poziom trudności jest bardzo zróżnicowany. To właśnie w Szklarskiej Porębie, co roku gości największy w Europie środkowej festiwal rowerowy Bike Action.

Pozostałe atrakcje
parki linowe znajdujące się w obrębie miasta, zjeżdżalnia grawitacyjna, dinopark, przejażdżki bryczką zakończone ogniskiem, wycieczki krajoznawcze organizowane przez lokalne biura podróży.

Pokaż treść Ukryj treść

Szklarska Poręba
Twój wypoczynek przez cały rok

Twój wypoczynek przez cały rok

Szklarska Poręba (niem. Schreiberhau) to malownicza, górska miejscowość położona w województwie dolnośląskim.  Jest uznawana za największą stację klimatyczną w tej części polski, a walory jej mikroklimatu  – porównywalne do tych panujących w Alpach – doceniane są już od połowy XIX wieku.

Świetne położenie na pograniczu Gór Izerskich i Karkonoszy sprawia, że jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Latem zapraszamy na piesze wędrówki oraz wycieczki rowerowe, natomiast zimą Szklarska Poręba to idealne miejsce do uprawiania białego szaleństwa na stokach Szrenicy (narty zjazdowe, snowboard) oraz na polanie Jakuszyckiej (narciarstwo biegowe). 

więcej na:

www.szklarskaporeba.pl

www.hotel-szklarskaporeba.pl

Pokaż treść Ukryj treść